www.greeninteriors.pl

projektant wnętrz Warszawa

 

 

GREEN IDEA to ekologia we wnętrzu, popularyzacja projektowania typu "Green Building" czyli architektury przyjaznej środowisku – wprowadzenie idei "zielonego budownictwa" począwszy od strefy konstrukcyjnej budynku przez architekturę wnętrz, aż po wyposażenie.

To propagowanie świadomości ekologicznej w branży architektury wnętrz, projektowanie wnętrz przyjaznych środowisku, łączących fascynację ekologią i designem: ochrona środowiska poprzez zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, nowoczesnych technologii i elementów z recyklingu. Ekologiczne wnętrza to korzyści ekonomiczne i społeczne (oszczędność energii cieplnej i elektrycznej, wody, troska o zdrowie, komfort, zmniejszenie degradacji środowiska, ograniczanie zużycia zasobów naturalnych).

Wnętrze, jako najbliższe otoczenie człowieka (w którym spędzamy statystycznie ok. 80% naszego życia) jest najbardziej sprzyjającą przestrzenią do działań w imię ochrony środowiska.

Ekologiczne projektowanie wnętrz to propozycja dla osób ceniących nie tylko dobrodziejstwa natury, ale także komfort i wygodę. Urządzając wnętrze decydujemy czy wybrane przez nas materiały wykończenia są przyjazne środowisku oraz człowiekowi. Każdy projektant wnętrz Warszawa ma świadomość, że ekologia nie oznacza czegoś gorszego lub mniej efektywnego. Wręcz przeciwnie, prowokuje do tworzenia rzeczy pięknych, a do tego funkcjonalnych. Inteligentne rozwiązania zapewniają nie tylko komfort wnętrza, ale przede wszystkim obniżają koszty związane ze zużyciem energii cieplnej i elektrycznej. Świadome korzystanie z dóbr natury jest nie tylko modą, ale przede wszystkim zdrową ideologią.


Ekologiczne wnętrza nie wpływają negatywnie na środowisko, nie zakłócają jego równowagi i są przyjazne dla człowieka. Mają na celu ochronę dóbr naturalnych poprzez zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, wykorzystanie nowoczesnych technologii. Projektant wnętrz Warszawa wie, że podstawowym zadaniem ekologicznych wnętrz jest zachowanie równowagi pomiędzy środowiskiem, a potrzebami użytkownika. Dużą uwagę przywiązuje się również do materiałów, z jakich wykonane są produkty wykończeniowe wnętrz. Rolą architekta jest pomoc Inwestorowi w wyborze jak najlepszych rozwiązań.

Projektant wnętrz Warszawa wie, że świadome projektowanie to nie tylko tworzenie przedmiotów nowoczesnych, ergonomicznych, świeżych wzorniczo, to przede wszystkim odpowiedzialność za współudział w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości.

„Zieloną” misję GREEN INTERIORS stanowi:

 

  • Promowanie postaw proekologicznych w obszarze wyposażenia i budowy obiektów
  • Propagowanie ekowzornictwa
  • Popularyzacja treści o ekologii we wnętrzu
  • Promowanie rozwiązań spełniających wymagania ekologiczne, ergonomiczne i energooszczędne (ekodesign – świadome wzornictwo, recykling, innowacyjne materiały i tworzywa – nowe możliwości)
  • Mobilizowanie Klientów do świadomych wyborów


Poza implementacją idei „zielonych budynków” do architektury wnętrz, GREEN IDEA jest także nastawieniem na nieustanny rozwój i orientację w panujących trendach poprzez:

 

 

  • uczestnictwo w branżowych szkoleniach, konferencjach, seminariach i eventach
  • „monitorowanie” trendów - wizyty na międzynarodowych targach meblarskich i wyposażenia wnętrz
  • aktualizację wiedzy branżowej poznawanie nowych materiałów, technologii i innowacji
  • nowatorskie pomysły i niestandardowe, „świeże” rozwiązania

 

 

projektant wnętrz Warszawa - architekt wnętrz Warszawa - architekci wnętrz Warszawa - projektanci wnętrz Warszawa - projekty wnętrz Warszawa