www.greeninteriors.pl

projektant wnętrz

 

 

Konsultacja architekta wnętrz to usługa obejmująca wiele aspektów porad architekta, bazujących na analizie funkcjonalności i specyfiki konkretnej przestrzeni pod kątem określonych wymagań i potrzeb Inwestora.

Architekci wnętrz Warszawa przedstawiają możliwości adaptacyjne i aranżacyjne, sugeruje dobór materiałów, omawia ich właściwości, wskazuje wady i zalety. Zwraca uwagę na ergonomię funkcjonowania we wnętrzu. Podkreśla pozytywne i negatywne aspekty poszczególnych rozwiązań. Porada może obejmować propozycje zmian układu pomieszczeń, wybór kolorystyki oraz elementów wyposażenia, mebli oraz oświetlenia i detali nadających pożądany przez Klienta klimat we wnętrzu.

Konsultacja może dotyczyć całej przestrzeni wnętrza bądź wybranych, kluczowych pomieszczeń – takich jak salon, kuchnia czy łazienka. Zakres konsultacji jest dostosowany do potrzeb Klienta.
Dysponujemy szerokim wachlarzem katalogów branżowych, wzorników i próbek rozmaitych materiałów.

Celem porady jest pomoc Inwestorowi w dokonaniu właściwego i świadomego wyboru, rozwiązaniu różnorodnych dylematów związanych z aranżacją wnętrza. Architekci wnętrz Warszawa, w przeciwieństwie do sprzedawcy czy dystrybutora konkretnego materiału/firmy jest osobą neutralną – nadrzędnym celem jego pracy jest komfort i satysfakcja Klienta.

Konsultacja może mieć różnorodne formy:

Porady w zakresie poprawy estetyki, ergonomii i funkcjonalności w istniejącym wnętrzu, pomoc w pokreśleniu i uwypukleniu zalet przestrzeni etc.

Analizy funkcjonalnej mieszkania bądź lokalu komercyjnego, którego potencjalny zakup/wynajem rozważa Inwestor - podpowiemy na co zwrócić uwagę, wskażemy możliwości podziału funkcjonalnego i przedstawiamy alternatywę zmiany układu ścian działowych (pomożemy wyodrębnić dodatkowy pokój, oddzielić kuchnię od salonu etc.)

Interior shopping – zakupy w asyście architekta wnętrz w wybranym kompleksie/salonie na terenie Warszawy. Pomagamy w podjęciu właściwych decyzji przy wyborze elementów wyposażenia wnętrz – mebli, ceramiki sanitarnej, oświetlenia, tekstyliów, akcesoriów łazienkowych i kuchennych oraz pozostałych dodatków aranżacyjnych.

Art/Gallery shopping – pomoc w wyborze dzieł sztuki (m.in.obrazów, rysunków, grafik, fotografii, rzeźb) do konkretnej przestrzeni.

Małoinwazyjna metamorfoza wnętrz – zmiana aranżacji i podniesienie standardu wnętrza przy użyciu ograniczonych nakładów finansowych (zmiana kolorystyki ścian, oświetlenia, mebli i elementów dekoracyjnych).

Home staging - przygotowanie lokalu pod wynajem/sprzedaż. Ma na celu zainteresowanie jak największej liczby osób nieruchomością, a przez to wynajmu lub sprzedaży za możliwie najwyższą cenę.

Profesjonalnie przygotowany lokal staje się produktem atrakcyjnym dla nabywców. Badania na rynku amerykańskim wskazują skuteczność w skróceniu czasu sprzedaży (przeciętnie o 40%), a także w zwiększeniu realnej wartości nieruchomości (z badań Barbary Schwarz, światowej pionierki home stagingu po jego zastosowaniu oferowana cena zakupu rośnie przeciętnie o 10%). Podstawowym założeniem home stagingu jest działanie przy niewielkim zaangażowaniu środków finansowych.

Metamorfoza wnętrz i home staging poza konsultacją we wskazanej przestrzeni, może obejmować także przygotowanie specyfikacji polecanych produktów z zakresu aranżacji wnętrza i wyposażenia wraz z cenami i miejscami sprzedaży. Na życzenie Inwestora architekci wnętrz Warszawa GREEN INTERIORS mogą także zrealizować kompleksową metamorfozę wnętrza (obejmującą zakup potrzebnych elementów w imieniu Klienta).

Na życzenie Klienta architekci wnętrz Warszawa mogą w jego imieniu kompleksowo zrealizować ustaloną koncepcję (dokonać zakupu i instalacji wybranych elementów oraz zorganizować wykonawców ewentualnych drobnych prac wykończeniowych). W opcji przygotowania nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu proponujemy także wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, dzięki której oferta Państwa nieruchomości dodatkowo zyska na atrakcyjności i zwróci uwagę potencjalnych Klientów.

Polecamy zapoznanie się z artykułem o HOME STAGINGU autorstwa Marcina Krasonia, analityka Home Broker ("Rzeczpospolita" - dodatek Nieruchomości, 16.12.2013):

 

projektant wnętrz Warszawa - architekt wnętrz Warszawa - architekci wnętrz Warszawa - projektanci wnętrz Warszawa - projekty wnętrz Warszawa