www.greeninteriors.pl

 

 

Nazwa pracowni charakteryzuje powstające w pracowni projekty - każdy z nich bazuje na indywidualnym, nowatorskim podejściu do tematu.

Istotnym aspektem projektów tworzonych przez GREEN INTERIORS jest wprowadzanie do tworzonych przestrzeni zieleni (w formie standardowej, wertykalnych ogrodów lub mobilnych „zielonych ścian”) oraz dzieł sztuki (od tradycyjnych obrazów, grafik i rzeźb, po mobile, murale, mozaiki czy wielkoformatowe fotografie - wykonywane na różnych materiałach, także na meblach i przedmiotach użytkowych - w zależności od specyfiki projektowanej przestrzeni oraz preferencji Klienta.
Poznanie i realizacja potrzeb Inwestora to nasz priorytet - Klient jest Partnerem w procesie projektowym.

Filozofia tworzonych przez nas przestrzeni opiera się o materiały i formy, które tworzą klimat we wnętrzu.
 Materiały,które zastosuje we wnętrzu architekt wnętrz Warszawa, powinny się ze sobą dobrze komponować, wzajemnie podkreślając swe odmienne cechy i właściwości. Dobór materiałów uważamy za ściśle powiązany z budżetem i kontekstem wnętrz. Nie popieramy czynienia z kosztów jedynego kryterium doboru surowców, bo efektem tego może być zastosowanie niewystarczająco trwałych materiałów. Umiemy sprawić, aby niedrogie materiały wyglądały szykownie i nowocześnie. Architekt wnętrz Warszawa uważa, że we wnętrzu powinno być jedynie kilka naprawdę wyjątkowo „designerskich” przedmiotów, a pozostałe powinny stanowić ich subtelne tło. Tylko wówczas nabiorą one niezwykłej rangi.

Wiemy, że aranżacja przestrzeni mieszkalnej wymaga kompromisów w designerskich zapędach – istotna jest rola praktycznych rozwiązań, odgrywających ważną rolę w życiu codziennym. W swojej pracy projektowej inspirujemy się sformułowaną już ponad sto lat temu przez Williama Morrisa zasadą: „Nie trzymajcie w domach niczego, co nie jest użyteczne ani nie wydaje się wam piękne”.

Genialny projektant - Dieter Rams twierdził, że o estetycznej jakości decydują niuanse, czasami tylko ułamki milimetra, subtelne wykończenie, harmonia i bilans wizualnych elementów wpływających wzajemnie na siebie. Jedna z jego naczelnych zasad to „pomijanie nieważnego, aby podkreślić ważne”. Za najważniejszy obowiązek projektanta wnętrz uważał uporządkowanie chaosu, który nas otacza. Tworząc, pamiętamy także Jego przewrotne motto: „najmniej projektowania jak to tylko możliwe”.


Uważamy, że nadrzędnym czynnikiem w formowaniu przestrzeni mieszkalnej jest dobre samopoczucie jej mieszkańców. Wizja,  którą zaprezentuje architekt wnętrz Warszawa jest pretekstem do dokonywania świadomych wyborów.
Tworzymy propozycje ukierunkowane na funkcjonalność przestrzeni - nadajemy wartość podstawowym elementom, takim jak światło i jego kształtowanie przestrzeni.

  • Stosujemy oszczędny detal dekoracyjny
  • Zachowujemy dyscyplinę kolorystyczną
  • Cenimy powściągliwość i umiar, mistrzostwo wykonania, płynne i pozbawione chaosu przestrzenie
  • Istotna jest dla nas spójność i równowaga wszystkich elementów składowych projektu
  • Ozdobami naszych wnętrz są przedmioty użytkowe o wyrafinowanej formie – takie jak armatura czy meble
  • Dbamy o wnikliwe usytuowanie każdego, nawet najmniejszego elementu
  • Lubimy modułowość i powtarzalność form, „surowe” materiały - bazujemy na naturalnych cechach tworzyw i surowców, staramy się pokazać ich naturę
  • Uwzględniamy relacje wnętrza z otaczającą przestrzenią

Wiemy jak ważny jest ostatni etap fazy projektowej i jak wykonawcy różnią się pod względem poziomu umiejętności. Uświadamiamy naszych Klientów, że bezcelowe jest wydawanie dużych pieniędzy na materiały wysokiej jakości, jeżeli nie zastosujemy ich we właściwy sposób lub powierzymy niedoświadczonemu wykonawcy.
Na życzenie Inwestora architekt wnętrz Warszawa poleca wykonawców różnych specjalności (m.in. roboty budowlane, prace wykończeniowe, usługi stolarskie, tapicerskie, szklarskie, ślusarskie). Pracownia współpracuje z wiodącymi firmami z branży wyposażenia wnętrz oraz galeriami sztuki, artystami, rzemieślnikami, architektami, inżynierami i konstruktorami. Wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań, dzięki którym realizujemy marzenia naszych Klientów.

Zapraszamy do skorzystania z usług oferowanych przez Autorską Pracownię Wnętrz GREEN INTERIORS – wspólnie stworzymy wyjątkowe dzieło – zindywidualizowaną przestrzeń, która podniesie jakość codziennego życia. Funkcjonowanie w estetycznym wnętrzu nie jest synonimem luksusu, lecz komfortu.

 

projektant wnętrz Warszawa - architekt wnętrz Warszawa - architekci wnętrz Warszawa - projektanci wnętrz Warszawa - projekty wnętrz Warszawa