www.greeninteriors.pl

 

Czy projekt/konsultacja musi obejmować całe wnętrze (np. mieszkanie) czy jest możliwość zaprojektowania wybranego pomieszczenia?

Projekt nie musi obejmować całego wnętrza, wykonujemy również aranżacje pojedynczych pomieszczeń. To Klient decyduje o zakresie projektu – GREEN INTERIORS projektuje różnorodne przestrzenie – od małych łazienek, przez pokoje dziecięce, kuchnie, salony po przestronne domy i wielkopowierzchniowe lokale komercyjne. Dodatkowo możemy dopasować do Państwa potrzeb poziom szczegółowości opracowania – nie trzeba decydować się na projekt kompleksowy całości wnętrza – może obejmować on jedynie najbardziej reprezentacyjne lub skomplikowane pod względem wykonawczym pomieszczenia takie jak salon, hall, łazienka czy kuchnia. Pozostałą przestrzeń możemy opracować jedynie funkcjonalnie bądź koncepcyjne. Pojedyncze pomieszczenie jest elementem całości wnętrza i powinno być z nim spójne. Oczywiście lepszy efekt uzyskamy, jeśli wykonamy kompleksowy projekt całego wnętrza.

Czy projekt można wykonać „na odległość”?

Tak, zdalnie wykonujemy projekty funkcjonalne i koncepcyjne wnętrz (na podstawie otrzymanych planów i zdjęć oraz określonych założeń i potrzeb Inwestora). Ta opcja realizacji projektu ma jednak pewne ograniczenia – nie może dotyczyć projekt kompleksowego wnętrza, który ze względu na swą specyfikę wymaga wizyt na terenie inwestycji.

Ile kosztuje projekt? Czy są jakieś koszty dodatkowe?

Ceny zależą od zakresu opracowania i oczekiwań Inwestorów. Granicą jest zasobność portfela Klienta. Już za kilkuset złotych możemy przygotować projekt pojedynczego pomieszczenia. Orientacyjne ceny wykonywanych prac znajdują się w zakładce CENNIK. Koszty dodatkowe obejmują opcjonalne usługi (np. fotorealistyczne wizualizacje czy nadzór autorski), wyszczególnione w zakładce OFERTA. Z naszymi Klientami podpisujemy precyzyjne umowy, w których ustalamy wspólnie zakres projektu – jeśli nie ulega on zmianie, Inwestor nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Jakie czynniki mają wpływ na cenę?

Metraż wnętrza (powierzchnia w m²), zakres opracowania projektu (projekt funkcjonalny, koncepcyjny czy kompleksowy), indywidualne wymagania Inwestora oraz sposób i czas wykonania usługi. Realizujemy zamówienia w tempie „ekspresowym”/ „na wczoraj”, ale pobieramy za to dodatkową opłatę.

Czy można umówić się na całkowity - zamknięty koszt projektu, bez opłat dodatkowych za poprawki i zmiany?

Tak właśnie pracujemy – dokonujemy weryfikacji potrzeb Klienta i na tej podstawie proponujemy usługę o określonym zakresie, który doprecyzowujemy wspólnie z Inwestorem. Na jego podstawie tworzymy umowę i określamy finalną cenę usługi. W wariancie projektu kompleksowego liczba poprawek/zmian jest właściwie nieograniczona - nie pobieramy za nie dodatkowych opłat, projekt jest modyfikowany do ostatecznej akceptacji, a przejście do kolejnego etapu wymaga zatwierdzenia poprzedniego. Jest to związane z zasadą wzajemnego wpływu i powiązania projektowanych elementów współtworzących przestrzeń, np. bez decyzji o wyborze modelu oświetlenia nie można wykonać dyspozycji elektryki etc.

Czy korzystając z usług architekta wnętrz będę musiał kupić materiały „z najwyższej półki”, czy uwzględniacie budżet Klienta? Zależy mi na materiałach średniej jakości i w rozsądnej cenie.

W swoich projektach stosujemy sprawdzone materiały wysokiej jakości (a niekoniecznie cenie) i parametrach użytkowych i walorach estetycznych. Ich ceny są zróżnicowane – konkretne propozycje i zestawienia materiałów wykończeniowych opracowujemy mając na względzie założony szacunkowy budżet Klienta. Wybór materiałów wykończeniowych jest ogromny – w każdym zakresie cenowym można znaleźć dobre produkty. Oczekiwania i możliwości finansowe są punktem wyjścia każdej realizacji. Podpowiadamy na czym warto zaoszczędzić, a w które elementy wyposażenia zainwestować większą kwotę. Umiemy łączyć naszą wizję projektową z tak istotnym aspektem jak zasobność portfela naszych Klientów.

Kiedy najlepiej zgłosić się do architekta wnętrz?

Podejmujemy się prac na każdym etapie realizacji, jednak zdecydowanie im wcześniej tym lepiej. Czas jest sprzymierzeńcem dobrego i przemyślanego projektu. W procesie aranżacji wnętrz dylematów i opcji wyboru jest tak duża liczba, że korzystnie jest rozłożyć je sobie w czasie. Rzadko kiedy wszystkie decyzje podjęte w ciągu kilku dni będą właściwe i dobre dla użytkownika wnętrza.

Zapraszamy naszych Klientów do rozmów o przyszłym wnętrzu już na etapie koncepcji architektoniczno-budowlanej. Dzięki temu można będzie zsynchronizować architekturę z koncepcją przestrzeni wewnętrznej, wydobywając w pełni jej walory. Umożliwi to ewentualne wykonanie modyfikacji układu wnętrza i instalacji na etapie budowy oraz pozwoli uniknąć kosztownych zwykle zmian w układzie ścian etc.

Ja dużo czasu zajmuje projekt?

To zależy od konkretnego projektu, jego zakresu (powierzchni i wersji opracowania) oraz współpracy Inwestora z architektem. Projekt funkcjonalny wnętrz wykonujemy zwykle w ciągu 3-7 dni, na koncepcyjny potrzebujemy 7-14 dni, a tempo realizacji (wykonanie pełnej dokumentacji wykonawczej) projektu kompleksowego jest dość indywidualne – zależy nie tylko od nas, ale także od podejmowanych przez Inwestorów decyzji – akceptowania poszczególnych etapów składowych projektów. W praktyce czas wykonania kompleksowego projektu wnętrz to od kilku do kilkunastu tygodni naszej wspólnej pracy z Klientem. W sytuacjach „podbramkowych”- opcjonalnie - wykonujemy także projekty „na wczoraj” w ekspresowym tempie.

W umowie podpisywanej przy każdorazowej usłudze możemy zamieścić wspólnie ustalony harmonogram prac, dostosowany do indywidualnych potrzeb Inwestora.

Jak liczone są schody - czy zaliczają się do m² przedpokoju?

Tak, są zawarte w wycenie m² powierzchni wnętrza. Wyjątek może stanowić autorski projekt nietypowych – pod względem kształtu bądź materiału – schodów.

Jak liczony jest m² - czy m² podłogi, ścian i sufitu liczy się osobno, a później się je sumuje czy bierze sie pod uwagę m2 pomieszczenia z projektu.

Cena projektu jest liczona za m² podłogi.

Czy pomagacie w doborze i kupnie materiałów?

Tak, dostosowujemy zakres naszych działań od preferencji i potrzeb Klienta. Oferujemy pomoc na całym etapie realizacji inwestycji, sporządzamy specyfikację materiałową, wyceniamy, zamawiamy i organizujemy dostawę elementów wyposażenia wchodzących w skład projektu. Współpracujemy z wieloma dostawcami. Niektórzy z nich oferują naszej pracowni korzystne rabaty, z których Klient może skorzystać dokonując zakupów za naszym pośrednictwem.

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Zaprojektowanie funkcjonalnego i estetycznego wnętrza to duże wyzwanie. Ogromny wybór wszelkich materiałów wykończeniowych i elementów wyposażania powoduje wiele dylematów. Łatwo pogubić się w natłoku wielu decyzji, których wymaga realizacja wnętrza. Projektant pełni rolę przewodnika i wsparcia w tak złożonym i skomplikowanym procesie jakim jest projekt wnętrz.

Znamy właściwości i specyfikę materiałów wykończeniowych, mamy doświadczenie w zestawianiu ze sobą wielu elementów budujących określony klimat we wnętrzu – pomagamy w wyborze materiału na podłogi, wskazujemy odpowiednie meble, proponujemy kolorystkę ścian, sufitów i sposób wykończenia ich powierzchni, dobieramy oświetlenie, ceramikę i armaturę sanitarną. Powierzenie przestrzeni do aranżacji specjaliście sprawi, że będzie ona spójna, wygodna i efektowna, a materiały i inne elementy zastosowane we wnętrzu będą ze sobą wzajemnie harmonizować i dopełniać się. Decydując się na współpracę z architektem wnętrz Klient otrzymuje gotową, wykonawczą wersję projektu umożliwiającą sprawną realizację prac.

Profesjonalny projekt wnętrz pozwoli uniknąć błędów, które często popełnia się, próbując samodzielnie aranżować i wykańczać wnętrze. Często zgłaszają się do nas Klienci, którzy przecenili swoje siły próbując samodzielnie projektować wnętrze i efekt nie był zadowalający. Warto pamiętać, że poprawienie już istniejących błędów bywa bardzo kosztowne.

Na czym polega nadzór autorski?

Nadzór autorski jest bardzo istotnym aspektem projektu. Polega na kontroli realizacji prac wykonawczych w projektowanym wnętrzu zgodnie z dokumentacją projektową. W trakcie prac wykończeniowych często powstają nowe propozycje rozwiązań – czasami są to „improwizacje” wykonawców, niezamierzone, a wynikające po prostu z niewiedzy, braku wyobraźni lub niezrozumienia projektu. Uczestnicząc w procesie realizacji, dbamy o wyjaśnienie dokumentacji projektowej, aby zminimalizować ryzyko tego typu „wypadków przy pracy”. Kontrolujemy i koordynujemy współpracę międzybranżową, aby droga do celu, jakim jest gotowe wnętrze była jak najkrótsza, a ostateczny efekt był dokładnym przełożeniem projektu na rzeczywistość.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia prac projektowych?

Podstawową rzeczą jest chęć współpracy. Dodatkowe to rzut (plany architektoniczne) - przy jego braku, możemy wykonać inwentaryzację (pomiar wnętrza); określenie założeń – wytycznych projektowych (potrzeby i preferencje Inwestora i użytkowników projektowanej przestrzeni) oraz odpowiedni budżet przeznaczony na realizację koncepcji.

Co wchodzi w zakres projektu?

Każdy projekt dopasowujemy indywidualnie do potrzeb Klienta. Proponujemy wiele możliwości wspólpracy – zakres projektu zależy od wyboru konkretnej usługi. W zakładce OFERTA przedstawione są różne warianty współpracy z naszą pracownią.

Czy pracownia wykonuje projekty poza Warszawa?

Podstawowym terenem naszej działalności – przez wzgląd na siedzibą firmy – jest Warszawa i okolice, przy większych realizacjach lokalizacja jest do uzgodnienia. W przypadku pracy zdalnej (on line) lokalizacja jest dowolna.

Mam gotowy pomysł na wnętrze – czy projektant go tylko opracować – wykonać rysunki itp. ?

Lubimy współpracować z Klientami, którzy mają sprecyzowana oczekiwania i własne pomysły na wnętrze. Z przyjemnością podejmiemy się współpracy – będzie ona jednak wymagać podobnego nakładu projektowania. Koncepcja stanowi pierwszy etap pracy. Opracowujemy ją i doskonalimy wspólnie z Klientem, weryfikujemy rozmaite rozwiązania. Przedstawiamy alternatywne, często korzystniejsze dla Inwestora rozwiązania, które ostatecznie wybierane są do realizacji.

Czy polecacie wykonawców?

Tak – współpracujemy z rzetelnymi ekipami budowlanymi i fachowcami różnych specjalności. Na życzenie Inwestora przekazujemy kontakt do nich. Nam także zależy na jak najlepszym przełożeniu naszej pracy na rzeczywistość.

Czy będę miał wpływ na ostateczny wygląd wnętrza projektowanego przez architekta?

Oczywiście, Klient jest naszym partnerem przez cały czas trwania projektu, najczęściej aktywnie uczestniczącym w pracy projektowej. My przedstawiamy propozycje aranżacji wnętrza i wskazujemy najlepsze naszym zdaniem rozwiązania, ale ostatecznego wyboru dokonuje Inwestor. Projektujemy w oparciu o przedstawione przez Klienta wytyczne i dostosowujemy się do Jego wymagań i potrzeb.

Czy usługa projektowania wnętrz nie będzie zbyt kosztowna dla Inwestora?

Pamiętajmy, że projekt aranżacji wnętrza to jednorazowy wydatek, a z efektu możemy cieszyć się wiele lat. Współpraca z architektem wnętrz, oprócz oczywistych kosztów, niesie za sobą dużo korzyści: pozwoli uniknąć błędów i zbędnych wydatków związanych z zakupem nieodpowiednich, niskiej jakości materiałów, oszczędzi czas i pozwoli dopasować końcowy efekt do budżetu Klienta.

 

 

 

 

 

architekci wnętrz Warszawa